Drákulův nový kabát

rozepsáno | † 23. 08. 2009 | kód autora: 8Pq

 

Tento týden co se kultury týče, se opravdu vydařil. Nejdříve to byla opera Carmen, v pátek skvělý film Výměna (moc děkuji Jupíku ) a včera večer další mimořádný zážitek - muzikál Dracula. Muzikál mého mládi, na který mám moc krásné vzpomínky. Viděla jsem jej čtyřikrát v letech 1995 - 1997 (ježiš, teď jsem si uvědomila, jak ten čas letí)
 
Jako prvního jsem v roli krvelačného vládce Transylvánie chtěla spatřit Daniela Landu. V té době patřil k mým oblíbeným zpěvákům, takže nejít na muzikál, kde hraje hlavní roli, by byl hřích. Jenže Dan Landa se zranil a tak jsem musela přijmout jako náhradu jeho alternaci, v té době ještě neznámého Daniela Hůlky.  A z neznámeho zpěváka se náhle stala muzikálová hvězda.  To co předváděl na jevišti mi bralo dech. Role se zhostil tak bravurně, že si v ní od té doby nedokážu nikoho jiného představit.
Drákulovou příbuznou šlechtičnu Lorraine tehdy ztvárnila Lucie Bílá a její výkon byl vždy excelentní. Potom to byla Leona Machálkova, která mě velmi mile překvapila a byla rovněž skvělá.
Adriana/Sandra – vynikající byla Leona Machálková. Ivetu Bartošovou jsem neměla možnost vidět. Linda Finková nebyla špatná, ale ničím mě nezaujala.
Legrační šašek, sluha a profesor v podání Jiřího Korna – super, super, super. Lepšího šaška, sluhu nebo profesora jsem si rovněž nedokázala představit.
Bratr Lorraine Steven – v této roli jsem několikrát měla možnost vidět Pavla Vítka.
Ostatní – krvinky, nymfy, kněz, mnich, Nick atd. (teď si nejsem zcela jistá, ale mám takový dojem, že tehdy hrál i Tomáš Trapl) – taky výborní.
 
No a teď ten nový kabát, ze kterého jsem měla obavy, ale ty se po včerejším představení naštěstí nenaplnily. Byla jsem velmi mile překvapena nejen výkony, ale i novými kostýmy (až na jednu výjimku), kulisami a celým provedením.
Největší hvězdou včerejšího večera byl ten roztomilý šašek, pokorný sluha a osobní lékař  – Jiří Langmajer. To, že je vynikající herec, vím dávno. Nikdy jsem si jej ovšem nedokázala představit v muzikálové roli. Včera dokázal, že je opravdu jednička, byl prostě božský.
Dále krutý kněz Josef Vojtek – další milé překvapení. Role se zhostil výborně. Co se týče zpěvu – nečekala jsem žádný výjimečný výkon, jenže Pepa Vojtek dokázal, že umí i krásně zpívat.
Vynikající byl i Steven v podání Bohuše Matuše. Nymfy se mi líbily, krvinky též.
Lorrain – Radka Fišarová – zpěv úžasný. A Adrian/Sandra Kamila Nývltová taky nebyla špatná.
Na muzikál se ještě, doufám, nejen jednou půjdu podívat. Musím hlavně vidět Daniela Hůlku a samozřejmě i ostatní alternace.

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.